top of page

IUPSA-INT Kulübü’nün halk sağlığı projesi kapsamında gerçekleştirdiği etkinliğe katıldık

İupsa-int Kulübü’nün, halk sağlığı projesi kapsamında 18 Kasım’da İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde gerçekleştirdiği etkinlikte Etkin Eczacılık Derneği üyelerinden Ecz. Nursel Gönenç (Mavi Eczane), eczacılık fakültesi öğrencilerine, hasta-eczacı ilişkilerini proaktif bir sunumla gerçekleştirdi.


EPSA’nın (European Pharmaceutical Students’ Association) Türkiye temsilcisi olan ve genel kurul toplantılarında oy hakkına sahip olan İupsa-int (İstanbul University Pharmaceutical Students’ Association) kulübü halk sağlığı projeleri gerçekleştiriyor. 1978 yılında kurulan EPSA, 160.000 eczacılık öğrencisini temsil ediyor. 35 ülkeden 45 kulübün öğrencilerinin katılımıyla her yıl farklı organizasyonlar gerçekleştiren EPSA, kongreler ve öğrenci değişim programları hazırlıyor, bilgi alış-verişinde kolaylık sağlayarak kalıcı bağlar oluşturuyor ve öğrencilerde belli bir fikir ve bilinç geliştirerek eczacılık mesleğinde kaliteyi arttırmayı hedefliyor.


İupsa-int, halk sağlığı projelerinde İstanbul Üniversitesi’ndeki öğrencilerin meslek hakkındaki bilgilerini arttırabilmek için her sene 5 veya 6 proje hazırlıyor. Bu projelerdeki amaç, bilgi yoluyla eczacılık mesleğini daha iyi yerlere taşımak ve topluma verilebilecek hizmeti artırmak. İupsa-int kapsamında yapılan belirli projeler EPSA’ya raporlanarak, Avrupa'daki diğer eczacılık öğrencileriyle de paylaşılıyor.

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page