top of page

Acerca de

ağ

İş Birlikleri

Sağlık alanında birlikte hizmet verdiğimiz tüm paydaşlarımız; eczacılık fakülteleri, eczacı odaları, eczacı kooperatifleri, dağıtım kanalları, meslek örgütleri, sağlık organizasyonları ve üreticilerle başta koruyucu sağlık alanında olmak üzere çalışmalar yapılmaktadır.

Başınıza Gelmeden

Başınıza Gelmeden kampanyası Avrupa Baş ve Boyun Derneği ve Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği tarafından ortaklaşa yürütülmektedir. Kampanyanın amacı baş boyun kanserleri farkındalığını artırarak bu sorunu yaşayan hastaların tedavi sonuçlarını iyileştirmektir. Kampanya bunu aşağıdaki yollarla gerçekleştirmeyi hedeflemektedir:


• Eğitim ve hastalığın önlenmesi
• Hastalığın bulgu ve belirtilerinin anlaşılmasını sağlamak
• Erken başvuru, tanı ve sevki kolaylaştırmak


Baş ve boyun kanserleri ile ilgili halk bilinçlenmesini sağlamak ve giderek artan bu hastalık için erken teşhis sağlamak amacıyla tüm Avrupa şehirleri ile birlikte 23 Eylül’de Türkiye’de www.basinizagelmeden.com adresinde başlayan ‘Başınıza Gelmeden’ kampanyasına biz de dernek olarak katkı verdik. “Başınıza gelmeden harekete geçin!” sloganıyla poster, broşür, basın bülteni gibi materyalleri tüm üye eczanelerimize ulaştırarak onları kampanyaya destek vermeye davet ettik. Erken evrede harekete geçmenin önemini vurgulayarak üç haftadan uzun süren boyunda şişlik, ses kısıklığı, ağızda yara, yutma zorluğu belirtilerinin baş boyun kanserlerinin habercisi olabileceğine dikkat çektik; üye eczanelerimize başvuranları belirtilerle ilgili uzman hekime muayene olmak konusunda yönlendirdik.

Grip Platformu

Grip platformu solunum yolları enfeksiyonu ile ilgilenen farklı uzmanlık alanlarından temsilcilerin bir araya gelerek oluşturdukları bir yapılanmadır. Derneğimizin kurucu başkanı Ecz. Asuman Çakıroğlu'nun da temsilcisi olduğu Grip Platformu, Sağlık Bakanlığı'nın 28 Şubat 2011 tarih ve 7809 sayılı yazısı ile resmi çalışmalarına başlamıştır. Platform, toplum genelinde grip konusundaki bilincin artırılması, doğru bilgilendirilmenin yapılması ve korunma yollarının yaygınlaştırılması konularında çalışmalar yapmaktadır.

bottom of page