top of page

Etkin Eczacılık Derneği Toplum Sağlığı Ödülü'ne Layık Görüldü

Etkin Eczacılık Derneği olarak, sektörün birçok alanında proje ve çalışmalarının yer aldığı Eczacının Sesi Ödül Töreni'nde "Bebeğinizin Sağlığı Sütünüzde Saklı" projemizle Toplum Sağlığı Ödülü'ne layık görüldük.


Eczacının Sesi'ne bu anlamlı ödül ve organizasyon için teşekkür ederiz.

 

"Bebeğinizin Sağlığı Sütünüzde Saklı" Anne Sütü Projesi Nedir?


Etkin Eczacılık Derneği olarak, birinci basamak sağlık hizmet sunumu çerçevesinde eczacılarımızın kadınları hamilelik ve emzirme döneminde güçlendirmesi ve Dünya Sağlık Örgütü’nün hedefi doğrultusunda, ülkemizde emzirme oranlarının artmasına katkı vermek amacıyla ‘Bebeğinizin Sağlığı Sütünüzde Saklı’ temalı ‘Anne Sütü Projesi’ni hayata geçirdik.


Eczacılar olarak bizler, bu projede anne ve anne adaylarını bilgilendirerek, onlara emzirme sürecinde yanlarında olduğumuzu hissettirmeyi hedefliyoruz.


Türkiye genelindeki eczanelerimizde anne sütünü teşvik eden bilgilendirme broşürleri, eğitim programları ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca, dijital platformlarımız üzerinden de anneler ve aileleri için kapsamlı bilgiler sunmaktayız.

Bu proje, sadece anneler ve bebekler için değil, aynı zamanda toplum sağlığı için de büyük önem taşıyor.


Etkin Eczacılık Derneği olarak her çocuğun hayata en iyi başlangıcı yapmasına katkı sağlamak ve toplumun daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmasını desteklemek amacıyla başlattığımız bu projenin Astana Deklarasyonu’nun dördüncü yıldönümünde, Uluslararası Eczacılık Federasyonu’nun ‘Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Dünya Haritası’nda yer almasından ve bunu sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Derneğimizin ülke eczacılığına ve toplum sağlığına hizmetleri aynı anlayış ve aynı meslek vizyonuyla yeni projelerle devam edecektir.


Projemizin; Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP) Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Dünya Haritası'nda yer alarak, ülkemizi temsil eden sağlık hizmetleri projesi olarak konumlandırılması derneğimiz için gurur ve motivasyon kaynağı olmuştur.


Sizler de bu projenin bir parçası olabilir, sağlıklı nesiller için bize destek olabilirsiniz.

Comments


bottom of page