top of page

ETKİN ECZACILIK DERNEĞİ İSTANBUL MARATONUNA KATILDI


Geçtiğimiz kasım ayında Etkin Eczacılık Derneği adına maratona katılan arkadaşlarımız Esin Bayer, Berrak Taşçı ve Nursen Gönenç yarının eczacıları için Eczacılar Vakfı yararına koştular, maratonu başarı ile bitirdiler ve madalya aldılar.


HER ZAMAN BİRLİKTE ECZACILAR VAKFI YAŞAM EVİ İÇİN ELELE ETKİN ECZACILIK DERNEĞİ VAKIF İÇİN KOŞUYOR


Yukarıda yazan anlamlı pankartlarla koşuya katıldılar; hem vakfımız yararına öğrenci destek bursu için bağış sağladılar, hem de derneğimize madalya kazandırdılar. Onlara çok teşekkür ediyor, gelecekteki çalışmalarında da başarılar diliyoruz. Etkin Eczacılık Derneği üyesi olan ve eczacılar vakfımızın da aktif bir üyesi olarak yıllardır özveri ile çalışan eczacı arkadaşımız Esin Bayer’e sormak istediğimiz birkaç soru var:


İstanbul Maratonu’na katılmak fikri nasıl oluştu?

Maratona daha önce de katılmıştım. Bu yıl dernekten arkadaşlar aradılar, Etkin Eczacılık Derneği, olarak İstanbul Maratonuna katılacaklarını ve bir kuruma destek vereceklerini söylediler. Fikir çok hoşuma gitti. Daha önce Eczacılar Vakfı yönetiminde olduğum için vakfımız aklıma geldi hemen. Dernek yönetimindeki arkadaşlar da sağ olsunlar destek verdiler. Bu benim için çok önemliydi. Hem Dernek adına hem de gelecekteki meslektaşlarımız için koşmak harikaydı.


Maratondaki zorluklar nelerdi? Maraton üç etaptan oluşuyordu. 1. Etap 8 km, 2. Etap 15 km, 3. Etap 42 km idi. Uluslararası maratoncular koşuyordu. Biz madalya hedefleyerek koştuğumuz için 2. Etap’ta 15 km koştuk. Bazı yerlerde de yürüdük. Enerjimizi iyi ayarladığımız için çok zor olmadı.


Tekrar katılmayı düşünür müsünüz? Biz üç arkadaş koştuk ama maratondan sonra birçok arkadaş beni aradı ve seneye birlikte koşmak istediklerini söylediler. İnşallah önümüzdeki yıl kalabalık bir eczacı grubu ile koşacağız.


Eczacılar Vakfı için çok güzel çalışmalarınız var. Bursiyerlerimiz ile birebir görüştüğünüz de oldu. Sizi çok etkileyen bir anınızı anlatır mısınız?

Birçok anım var ama beni en çok etkileyen, şu anda Cizre- Şırnak’ ta eczacılık yapan çok sevdiğimiz eski öğrencimiz Seyfi Özdemir ile olan anımızdır.

Seyfi, Marmara Üniversitesi’nde çok başarılı bir öğrenciyken bursiyerimiz oldu. Mezun olduktan sonra kendi eczanesini açtı. Bir gün eczaneme kargo ile bir zeytin ağacı geldi. Üzerinde Seyfi’nin kartı vardı; vakfımıza teşekkür ediyordu. Hemen onu aradım. Bana: “Esin abla, ben de altı çocuğa burs veriyorum’’ dedi... O anki duygularımı anlatamam. Bu elden ele geçen bir meşaleydi...

Zeytin ağacımız şu anda saksıda, tıpkı vakfımızın hayalleri gibi büyüyor. En büyük hayalimiz olan Eczacılar Yaşam Evi’ni gerçekleştirdiğimiz zaman bahçesine dikeceğiz. Yaşam Evi projemize çok önem veriyoruz. Eczacı ile yaş alma projesi için huzur evini ziyarete gittiğimde tanıdığım Ümit teyze vardı. Emekli olmuş, üniversite mezunu çocukları yurt dışında yaşıyor. Bir sohbet sırasında bana şöyle demişti: “Yaşlanmayı düşünmüştüm ama dostlarımla sohbet etmeye hasret kalacağımı hiç düşünmemiştim. En zor şey konuşacak insan bulamamak’’...

O nedenle dostlarımızla, meslektaşlarımızla paylaşacağımız Yaşam Evi çok önemli.

Eczacılar Vakfı olarak Etkin Eczacılık Derneği’ne çok teşekkür ederim.


Etkileyici paylaşımlarınız için biz de size çok teşekkür ederiz. Etkin Eczacı olarak eczanenizde, Eczacılar Vakfı’nda ve eczane dışında her zaman severek, heyecanla çalıştığınız gibi bitmeyen enerjinizle maratonu da tamamladınız. Sizi kutlar, tüm çalışmalarınızda başarılar dileriz.


ETKİN ECZACILIK DERNEĞİ


Comments


bottom of page