top of page

20 Eyl Çar

|

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Otel

PEDİATRİ SEMPOZYUMU

20 Eylül Çarşamba günü düzenleyeceğimiz sempozyum ile pediatri alanındaki son gelişmeleri, olgu çalışmaları ile birlikte değerli hocalarımızın sunumlarıyla sizlere aktarıyor olacağız.

PEDİATRİ SEMPOZYUMU
PEDİATRİ SEMPOZYUMU

Saat ve Yer

20 Eyl 2023 09:30 – 17:20

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Otel, Fenerbahçe, Fener Kalamış Cd. No 38, 34726 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Eczacılık mesleğinin, sağlık sistemimizde ne denli önemli bir yere sahip olduğunu göstererek, sağlık alanında eczacının aktif ve etkin konumlandırılmasını sağlamak, eczacılığın global standartlarda gelişimini desteklemek amacıyla Etkin Eczacılık Derneği olarak, öncü bir etkinliğe  imza atıyoruz.

20 Eylül Çarşamba günü Kadıköy Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Otel'de düzenleyeceğimiz sempozyum ile pediatri alanındaki son gelişmeleri, olgu çalışmaları ile birlikte değerli hocalarımızın sunumlarıyla sizlere aktarıyor olacağız. Sempozyumda ele alacağımız başlıklar:

  • Çocuklarda Sık Görülen Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları
  • Çocuklarda Akılcı Öksürük Tedavisi
  • Çocuklarda Zihinsel ve Bedensel Gelişim İçin Doğru Beslenme
  • Çocuklarda Diyare/Konstipasyon Yönetimi ve Probiyotiklerin Akılcı Kullanımı
  • Olgu Çalışmaları

Bu özel etkinlikte, sizlerle bir araya gelmek, yeni bilgileri paylaşmak ve mesleğimizi bir adım daha ileri taşımak istiyoruz.

Etkinliğe katılım göstererek, koruyucu sağlık çalışmalarının ülkemizdeki gelişimine katkıda bulunabilir ve sektördeki yenilikleri yakından takip etme fırsatını elde edebilirsiniz.

PROGRAM

Başlangıç

09:30 - 10:00 - Kayıt

10:00 - 11:00 - Çocuklarda Sık Görülen Üst  Solunum Yolu Enfeksiyonları - Prof. Dr. Mehmet Umut Akyol - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kbb Abd. Oturum Başkanı: Doç. Dr. F. İlkay Alp Yıldırım İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Abd. (Uydu Sempozyumu) (Sponsor:GSK)

11:00 - 11:30 - Kahve Arası

11:30 - 12:30 - Çocuklarda Akılcı Öksürük Tedavisi - Prof. Dr. Bülent Taner Karadağ - Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Abd. 12:30 - 13:30 - Öğle Yemeği

13:30 - 14:30 - Çocuklarda Zihinsel ve Bedensel Gelişim İçin Doğru Beslenme - Prof.Dr. Nilgün Çöl - İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Abd.

14:30 - 15:00 - Kahve Arası

15:00 - 16:00 - Çocuklarda Diyare/Konstipasyon Yönetimi ve Probiyotiklerin Akılcı Kullanımı - Prof.Dr. Ateş Kara - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Abd.

16:00 - 17:15 - Olgu Çalışmaları - Doç Dr F. İlkay Alp Yıldırım - İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Abd.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page