top of page

Etkin Eczacılık Derneği’nin 2016 Yıl Sonu Toplantısı Yapıldı

Etkin Eczacılık Derneği’nin geleneksel yılsonu toplantısı bu yıl 1-4 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. Her yıl dünyadaki gelişmeler doğrultusunda planlanan çalışma programını destekleyecek yoğun eğitim oturumlarının yer aldığı toplantı üç ana başlıkta planlandı: Bilimsel Bölüm, Meslek Politikaları ve Sponsor Sunumları.

Bilimsel bölümde ağırlıklı olarak, eczacının koruyucu/önleyici tavsiyeleri ve yaklaşımıyla hastaya yön verebileceği sağlık durumlarını kapsadı ve bu bölümde söz konusu sağlık durumlarında standart bir eczacı yaklaşımı geliştirilmesi amaçlandı. Bölümün konuları şunlardı: Gelecek Bizim Projesi (geriatrik hastalıklar ve ilaç kullanımı, geriatrik hastalarda görülen başlıca ilaç kaynaklı sorunlara eczacı yaklaşımı), Eczanede Yönetilebilecek Semptomlar, Kas İskelet Sistemi (geriatride sırt, boyun ve bel ağrısı), Saçlı Deri Hastalıkları (psoriasis, saçkıran, seboreik dermatit, kepek), Ağız Sağlığı (geriatride ve kemoterapide ağız bakımı, protez kullanımında hiperplazi, ağız ülserleri ve aft), Gastrointestinal Sistem (geriatride mikrobiyota).

Toplantının “Meslek Politikaları” bölümünde çok değerli konuk konuşmacı Ecz. Lefteris Marinos (Yunanistan İlaç ve Gıda Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi), eczacılık alanındaki küresel gelişmeleri ve Avrupa Birliği OTC düzenlemelerinin eczaneler üzerindeki etkilerini anlattı.

Etkinlik 3 Aralık akşamı, The Nightbirds Orkestrası’nın konseri eşliğinde yenilen gala yemeğiyle sona erdi.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page